Az eljárás arra épül, hogy minden, ami történik velünk egészen fogantatásunktól kezdődően, hatással van további életünkre. Agyunk mindezeket a hatásokat tárolja, és egy-egy kezelés során ezeket az adatokat “kérdezzük le”. A sejtek szintjéről érkező információk minden esetben hatékonyak és megbízhatóak. A kineziológia módszerével tehát azonosítható az energia elakadásának helye, melynek oldása csak úgy lehet tartós, ha egyidejűleg az egykori emocionális töltést semlegesítjük. A jelen csak a következményt mutatja meg, az ok a legtöbb esetben rejtve marad.
A kineziológia megalkotója az 1960-as években dr. George Goodheart, foglalkozását tekintve csontkovács volt. Miután feltűnt számára, hogy páciensei a kezelés után is sokszor ugyanazzal a problémával jelentkeznek nála, kidolgozta azt a módszert, amellyel az okot kezdte el keresni a panasz megszüntetésére.
A módszer lényege, hogy feltárja azt az életeseményt, ahonnan a probléma ered. Ehhez kidolgozta az izomtesztelést, amely biztos és egyértelmű válaszokat ad a gyógyító számára. Hatékonyan befolyásolja a test energiaáramlását, az érzelmi stresszek feloldásával energetikai egyensúlyt hoz létre a testben, aktivizálja annak öngyógyító mechanizmusát.
Korregresszió segítségével kideríthetjük, mikor blokkoltunk le egy olyan esemény folytán, amely ma is befolyással van ránk. Az elvégzett korrekciókkal helyreállítható az energiák szabad áramlása. Mivel a módszer a probléma okát a gyökereknél keresi meg, és az oldás is itt történik, jövőnk már olyanná válhat, amilyenné tenni szeretnénk. Tehát az oldással feloldhatjuk a blokádokat és a viselkedésmintákat. Egészében véve a kineziológiai kezelés egy hatalmas kaland, mely végigvezet életünkön, az önmegismerés és az önmagunkra találás útján.
A kineziológus gyengéd nyomást gyakorol a tesztelt személy kinyújtott alkarjára. Az izom vagy "erősen tart" vagy "elgyengül". Így ad választ a feltett kérdésre. Azon alapul, hogy a negatív érzelmek hatására az izmok elgyengülnek.
(Mindenki ismeri azt az érzést, hogy ha rossz hírt kap, szinte összecsuklik a lába, elgyengül. Ha viszont pozitív élményben van része "hegyeket tudna elmozgatni a helyükről".)
A módszer könnyű, vegyünk egy példát. Hasonlítsuk a testünket egy számítógéphez, ahol is az agy a vezérlőközpont.
Ha a számítógép kap egy vírus tudod, hogy a vírusirtó a megoldás, ami belülről megtisztítja az egész rendszert.
Ha a tested betegszik meg akkor egy rossz gondolat lesz a vírus, ami kihatással van a testi-lelki egyensúlyra. Ezt máshol nem irthatod ki csak a vezérlőközpontodban, ami az agy.
Ha testünk egy számítógép, ahol a fejünkben van a kezelőpult, ha nyomkodjuk a számítógépet könnyen idejutunk. Itt a sejtek információit átkódolhatjuk, így a test is új információt kap és képes lesz visszafordítani a vírus okozta károkat.
Gyakorlatilag ,minden esetben.
A legáltalánosabb példa, ami a legtöbb embert érinti: ha nem vagyunk boldogok.
Nem vagyunk boldogok a jelenlegi életünkben és nem tudunk változtatni a lelkiállapotunkon sem.
Ez általában azt jelenti, hogy valami blokkol minket. A blokkok hatása egyre erősödik és testi tüneteket produkál. Idővel egyre jobban érezzük, hogy kialakul depresszió vagy maga a betegség. Ha még időben észrevesszük, van esély arra, hogy könnyen visszafordíthatjuk.
A hangulati ingadozások többnyire abból erednek, hogy valamit nem tudunk megoldani. Céltalanok és labilisak lehetünk, pedig a megoldás mindig bennünk van. Abban segít egy kineziológus, hogy meg is találjuk azt.
A kineziológiai kezelés gyermekek esetében is javallott.
A tanulási nehézségek, magatartásbéli, viselkedési zavarok, sok esetben visszavezethetőek akár születési komplikációkra. Kisgyermek korban a nem megfelelően elsajátított kúszás-mászás, reflexek gátolt működése okozhat a későbbiekben diszlexiát, diszgráfiát is.
A kezelések a gyermekek tekintetében gyors javulást eredményeznek.
A fentieken kívül nagyon sok problémára megoldást nyújt a kineziológia.
beilleszkedési zavarok
hiperaktivitás
körömrágás
ágyba vizelés
szorongások, félelmek
táplálkozási zavarok
traumák feldolgozása
A módszer segít az egészséges önbizalom, reális énkép kialakításában, sikerélmények megteremtésében.